• אלה הרמן

חשיבות הפונטים בעסק

עודכן ב: 25 פבר 2020

ניתן לשדרג בקלות את מראה העסק, גם מבלי שנהיה מעצבים גדולים, הדרך לכך היא ע"י שימוש נכון וחכם בפונטים המגוונים שיש.


אילו סוגים ושימושים נוכל למצוא:​

פונט ראווה: פונטי ראווה הם פונטים בעלי סגנון יחודי המיועדים להעברת מסר ויצירת עניין גרפי ויזואלי. פונטים אלו מתאימים לכותרות וליצירת סמלים ולוגואים וזה בשל צורתם המעניינת. גופנים לדוגמה: אפיקומן וארכאולוג של פונטביט, "לימון ארק" של הגילדה.

פונט כתב יד - רהוט Script: פונט המבוסס על כתב יד, בניגוד לכתב המרובע ומשקף אופי אישי ולא ממסדי. לעיטים יכול הפונט להכיל צורניות המושפעת מכתיבה רהוטה כמו בעט נובע או בקולמוס[כלי כתיבה עתיקים] הפונט מזכיר כתיבה של יומיום והוא לא יתאים לטקסט רץ, כל אלו משתייכים תחת פונט ראווה.

גופן לדוגמה: "גוטמן יד".

פונט סריף - כותרת: בעל עובי משתנה עם סיומת מחודדת, מזכיר כתיבת יד. פונט זה יהיה בולט בצורתו ומושך את העין. בתוכו נירא גם את הפונט הקליגרפי – גופן הדומה לכתב יד מסורתי בציפורן או קולמוס ומתאים לכתבים מיוחדים.

פונט סנס סריף – אות ספר: כתב הנפוץ ביותר, בעל צורניות מרובעת שהתפתח מכתבים קדומים. בפונט זה האותיות יהיו בעלות עובי אחיד ללא סיומת מחודדת לרוב נירא את הפונטים האלו בדפוס של עיתונים וספרים וזאת מאחר והן קלות לקריאה ארוכה. גופנים לדוגמה: פרנק-ריהל, דוד, נרקיסים.

פונט מקורות: פונט בעל אופי עתיק המבוסס על כתבים מהמקורות היהודיים. פונט זה יכול גם להתאים לטקסטים רצים. גופנים לדוגמה: וילנא, דרוגולין, קורן, שלום.

פונט מותאמת לגופן לועזי: פונט שעוצב כדי לשמש כתרגום לגופן לועזי קיים, נישה זו מעולה על מנת ליצור אחידות בכתב. גופנים לדוגמה: אריאל, טאהומה, אלף.


מאיפה מביאים את הפונטים?

ישנם אתרים רבים וחברות רבות שאפשר להוריד ולרכוש דרכם.

הינה רשימה קצרה של כמה מהבולטים:

אאא | פונטביט | מסטרפונט | בן נתן | פונטייפ | גוגל פונט

בעיני אחד האתרים המוצלחים הוא של גוגל פונט

מאחר והפונטים גם יפים ויעילים וגם חינמים.

59 צפיות

חושב על פרויקט חדש או שיש לך שאלה זה המקום המתאים לכך

דרכי תקשורת

וואטצאפ - 053-6063512

דוא"ל - elahherman@gmail.com

שעות פעילות - 09:00-17:00

חפשו אותי גם במדיה החברתית