• אלה הרמן

מיתוג עסק - איך יוצרים מיתוג מנצח?

עודכן ב: 11 יול 2020

לפני שנצא לתהליך מיתוג יש להבין מספר דברים:

- מהו מיתוג? מיתוג הוא תוצר של אוסף מכלולים, לרוב יכיל בתוכו את הלוגו, שפה גרפית, ייחודיות, ומטרה מסוימת. כל המכלולים האלו יגרמו למראה ויזואלי.

- מתי כדאי לבעל עסק לעבור תהליך מיתוג? תהליך מיתוג חייב להיווצר אחרי שבעל העסק כבר יודע לאן הוא מכוון את העסק, לאחר שהוא יודע מיהו קהל היעד, המסרים שרוצה להעביר והמוצרים/שירותים שרוצה למכור.

- האם בהכרח מיתוג טוב הוא מיתוג מוכר? מיתוג טוב הוא משהו שלוקח זמן עד שנכנס לתודעת הציבור, מקדונלד'ס לא הפכו למותג ענק ביום אחד. זה היה תהליך של שנים, אך ככול שנקפיד להוסיף אותו בכל דבר שנעשה בעסק ככה הוא יהיה יותר מזוהה.

- מה יוצא לבעל העסק ממיתוג מדויק? עסק שיש לו מראה ממותג יוצר כבר בהתחלה עניין ורצינות בעיני הלקוח, הוא גם מתחיל לקחת את עצמו יותר ברצינות. בנוסף המיתוג עוזר ללקוח להבין שמדובר בעסק זה ועוזר לייחד ולבדל את העסק מבין רבים אחרים, לדוגמא ניקח את רשת ללין, מי שנכנס לחנות יודע הייטב שמדובר בהם גם אם פספס את השלט בחוץ, ולמה זה? כי החנות ממותגת בצורה של ספא עם עץ לבן והשפה הגרפית מופיעה על כל מוצר עם המון לבן.

על מנת שהמיתוג יהיה יעיל ויעזור לעסק להוביל בשוק, יש צורך לתת את הדעת על מספר דברים וביניהם:

בדקו מיהם הלקוחות של העסק? אל מי נרצה לפנות, איפה הם נמצאים פיזית, מהן ההעדפות שלהם, גילם ומיקומם?ככול שיהיה יותר מידע, ככה אפשר יהיה לדייק את המוצרים ושירותים.


מה מטרת המוצר או השירות של העסק? חישבו איזו מטרה משרת המוצר, מהו הערך המוסף שיקבל הלקוח ואיך נרצה להציג אותו כך שיענה על המטרה שלו.​


ייחודיות: כל עסק צריך נישה שתהפוך אותו למיוחד ושונה, הייחודיות היא זו שתעזור לעסק לשרוד ולבלוט ביחס למתחרים.​


כלים מקצועיים: אילו תוצרים פיזיים העסק צריך? התוצרים יכולים להיות לוגו, כרטיס ביקר, אתר, שקיות, אריזות ועוד...


לחצו כדי לראות מיתוגים שעוצבו בסטודיו >>


14 צפיות

חושב על פרויקט חדש או שיש לך שאלה זה המקום המתאים לכך

דרכי תקשורת

וואטצאפ - 053-6063512

דוא"ל - elahherman@gmail.com

שעות פעילות - 09:00-17:00

חפשו אותי גם במדיה החברתית