• אלה הרמן

צבע כחול- נבחר לשנת 2020

עודכן ב: אפר 21

מיקום הצבע בטבע

כחול הוא צבע נפוץ בטבע ומייצג הן את השמים ואת הים, קשור עם שטחים פתוחים, חופש, אינטואיציה, דמיון, הרחבה, השראה, ורגישות. כחול מייצג גם משמעויות של עומק, אמון, נאמנות, כנות, חוכמה, ביטחון, יציבות, אמונה, שמים, ואינטליגנציה.


​נפש וגוף

כחול משפיע בצורה חיובי על הנפש ועל הגוף ומעורר מנוחה ושלווה, בריפוי הכחול משמע גם לתחושה של קירור והרגעה, ועוזר עם איזון וביטוי עצמי. כחול הוא גם מדכא תיאבון.


ביטחון

הצבע הכחול מתקשר למשמעת, חשיבות וביטחון לכן זהו הצבע של המדים הכחולים במשטרה. הצבע נחשב לארגוני מאודו וקשור לעיתים קרובות עם אינטליגנציה, יציבות, אחדות, שמרנות.


משמעות הצבע באינטרנט

הצבע יוצר תחושה של יושר ואמון עם לקוחות, לכן הצבע יבלוט יותר בעסקים שמרניים כגון רואי חשבון, חברות ביטוח, בנקים ופנסיה. הצבע אינו מתאים לעולם של הצעירים מאחר והוא נתפס בעיניים כבוגר בעל מניפולציות והשקפה נוקשה.


משמעות הצבע בתרבויות ובדתות שונות

במזרח הרחוק נמצא את הכחול כחלק מריפוי, הרפיה ונשיות. בעוד בתרבות ההודית הכחול מציין ספורט וכוח. במזרח התיכון ובדתות נמצא את הכחול כחלק מהשמיים, רוחניות וקודש. חסד, שלום וחמלה ואף כעומק, שיווי משקל ותהילה.


התאמות עם צבעים אחרים

אפור, צהוב, לבן, ירוק, זהב

צבע נבחר לשנת 2020

מידי שנה חברת PANTONE בוחרת צבע מיוחד שיוביל שנת 2020 היא של - Classic Blue 💙 הרמיזות לצבע השמיים והתכונות המרגיעות של הכחול מדגישות את הרצון שלנו לבסיס אמין ויציב.

גוון זה מעניק רוגע, ביטחון וחיבור, עליו ניתן לבנות כשאנחנו מחפשים תחושה של שלווה לרוח האנושית, והוא זה שיעניק מפלט, סיוע לריכוז והבאת צלילות.

​צבע זה נבחר מתוך רצון ליצור מקום בטוח ורגוע מול כל הפוליטיקה ומשטרי העריצות שקיימת בעולם.41 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

חושב על פרויקט חדש או שיש לך שאלה זה המקום המתאים לכך

דרכי תקשורת

וואטצאפ - 053-6063512

דוא"ל - elahherman@gmail.com

שעות פעילות - 09:00-17:00

חפשו אותי גם במדיה החברתית

  • פייסבוק-אלה הרמן - מיתוג לעסקים צומחים
  • וואטצאפ סטודיו אלה
  • אינסטגרם סטודיו אלה